Виконання обов’язків членів екіпажу з охорони судна (VI/6 п. п. 4, 5, A-VI/6 п. п. 6-8)

моряки на охорону судна
  • Students: 25
  • Duration: 8 hours

Виконання обов’язків членів екіпажу з охорони судна

Охорона судна здійснюється за участю всіх членів екіпажу відповідно до затвердженого плану (SSP). Для належного виконання своїх обов’язків з охорони судна, члени екіпажу проходять підготовку за програмою спеціального курсу.

Мета курсу

Метою цього курсу є підготовка членів екіпажу, відповідно до Міжнародного кодексу з охорони суден і портових засобів (ISPS Code ), до виконання своїх обов’язків в рамках плану з охорони судна і в суворій взаємодії з офіцером з охорони судна. Підготовка проводиться для ефективної протидії випадкам збройного нападу на судно.

Завдання курсу

Завдання, поставлені перед справжнім курсом, спрямовані на підготовку екіпажу судна до виконання наступних завдань:

  • чіткого розуміння змісту і особливостей різних рівнів охорони і вимог випливають з цього;
  • знання різних хитрувань, використовуваних зловмисниками для подолання систем охорони судна;
  • знання і застосування встановленого порядку реагування в прогнозованих ситуаціях.

При проходженні курсу, слухачів знайомлять з методами розпізнання та виявлення зброї, небезпечних речовин і пристроїв. Крім того вони отримують певний мінімум знань, необхідних для аналізу зовнішнього вигляду і поведінки людей, з метою виявлення серед них потенційних порушників безпеки судна.

Зміст курсу

У нетривалої вступній частині слухачам пропонується короткий огляд змісту всіх частин курсу, ознайомлення з історією нападів на судна і заходами по їх охороні. Дається коротка характеристика сучасного стану на основних морських шляхах. Після чого переходять до викладу політики забезпечення морської безпеки відповідно до міжнародних та національних вимог і документами.

Більш детально роз’яснюється відповідальність всіх учасників, пов’язаних із забезпеченням виконання заходів з охорони судна. Слухачів знайомлять з методами оцінки рівня безпеки і застосуванням цих методів для визначення ступеня загрози в реальних умовах.

Після визначення загрози, необхідно правильно ідентифікувати її. Цим питанням приділяється особлива увага. Значна частина навчання присвячена вивченню обладнання для забезпечення охорони, можливостям цього обладнання, правилами його експлуатації та обслуговування.

У числі інших, розглянуті наступні питання:

  • дії при різних рівнях охорони;
  • підтримання необхідного рівня охорони на стоянці в порту;
  • дії в надзвичайних ситуаціях;
  • організація навчання і практичних занять з охорони.

Вимоги до слухачів

Даний курс обов’язковий для всіх членів екіпажу. Такий підхід дозволяє забезпечити надійну охорону судна. Вимоги до слухачів не відрізняються від загальних вимог до плавскладу. Слухач курсів «Виконання обов’язків членів екіпажу з охорони судна» повинен бути:

  • не молодше 18 років;
  • відповідати загальним вимогам до стану здоров’я.