- Кількість слухачів: 10
- Тривалість занять: 40 hours
Управління складом вахти машинного відділення
Метою даного курсу є підготовка членів команди машинного відділення для несення вахти. Цей курс для механіків розряду, які несуть вахту на судах річкового і морського флоту України. Результатом проходження курсу є підвищення рівня теоретичної підготовки і доведення навичок практичного управління до автоматизму. Навчання організовано у вигляді комплексу теоретичних і практичних занять на тренажерах з періодичної перевіркою знань слухачів.
Завдання курсу
Результатом проходження курсу це рішення задачі грамотного і впевненого управління обладнанням членами команди машинного відділення. Це завдання вирішується шляхом оновлення теоретичних знань і вироблення впевненості в управлінні машинами і механізмами. В першу чергу проходять заняття по системам контролю та органам управління головної енергетичної установки (ГРУ) і допоміжних механізмів.
Відпрацювання завдань різної складності в складі вахти машинного відділення дозволяє поліпшити взаємодію між членами команди. Упевненості в діях надають тренування з управління механізмами в складних експлуатаційних умовах. Тренажери центру дозволяють імітувати різні труднощі, пов’язані зі складними погодними умовами.
Кодекс ПДНВ вимагає не тільки різнобічної підготовки членів екіпажу, а й об’єктивного контролю знань. Вирішення цього завдання забезпечують тренажери нашого центру. Оцінка професійної підготовки механіків здійснюється за результатами демонстрації професійних навичок, зазначених в колонці 4 таблиць 1 А -III / 2 кодексу ПДНВ.
Зміст курсу
У порядку введення в тему, слухачів знайомлять з вимогами конвенцій ПНДВ, МАРПОЛ, СОЛАС і Кодексу МКУБ. Знайомство триває розглядом складу наступного обладнання:
- тренажера;
- Машинного відділення;
- Контрольно-вимірювальних приладів;
- Системи сигналізації та захисту механізмів машинного відділення.
Основний час курсу націлен на відпрацювання навичок експлуатації обладнання машинного відділення. Крім ГЕУ відпрацьовуються різні режими роботи допоміжних систем і механізмів.
Після освоєння вищезгаданого навчального матеріалу, слухачі без праці розглядають питання управління окремими операціями з ГЕУ: підготовка до пуску, пуск, маневри і зупинка. Значна частина часу курсу присвячена методам оперативного усунення несправностей устаткування.
Вимоги до слухачів
До проходження курсу «Управління складом вахти машинного відділення» (рівень експлуатації) допускаються кандидати, які відповідають таким умовам:
- Чи не молодше 18 років;
- Відповідні вимогам морської адміністрації України до стану здоров’я;
- Ті, хто має диплом не нижче механіка третього розряду або мають сертифікат про проходження підготовки з курсу «Управління складом вахти машинного відділення»;
- Минулі навчання і підготовку за чинною програмою.