Управління складом навігаційної вахти на містку (рівень експлуатації) (А-ІІ / 1, А-І / 12 п. П. 1,2, A-VIII / 2 ч. 3, ч.4, ч.4-1, BI / 12 п. п. 68-69, В-VIII / 2 ч. 4-1).

навігаційна вахта
 • Students: 8
 • Duration: 40 hours

Управління складом навігаційної вахти на містку (рівень експлуатації)

Метою цього курсу є вироблення практичних навичок і отримання досвіду управління складом навігаційної вахти на містку. Слухачі, які освоїли програму курсу, повинні кваліфіковано керувати ресурсами вахти для ефективного управління судном в різних погодних умовах, як в звичайних, так і в аварійних ситуаціях. Для створення обстановки, максимально наближеної до реальної, використовуються тренажери з відповідним програмним забезпеченням.

Завдання курсу

Розробники курсу поставили перед собою завдання підготовки високопрофесійних фахівців для ефективного управління складом навігаційної вахти на містку. Слухачі проходять теоретичну підготовку з питань:

 • особливостей використання ходових і рульових установок при маневруванні судна;
 • застосування навігаційного обладнання;
 • використання електронної картографії та радіозв’язку;
 • способів застосування інформаційної навігаційної системи.

Після теоретичного матеріалу, проходять практичні заняття на тренажері, спрямовані на закріплення теорії і практичних навичок. Тренажер має можливість імітувати ситуації, які вимагають від слухачів глибокого розуміння впливу вітру, течії і безлічі інших чинників.

Крім технічної сторони питання, велика увага приділяється тренувань з вироблення навичок взаємодії між учасниками процесу, створення доброзичливої ​​обстановки на містку. Окремі заняття присвячені роботі при проведенні лоцманської проводки і взаємодії з береговими командами при швартових операціях.

Зміст курсу

Повний курс підготовки займає всього 40 годин, тому він містить тільки найважливіші аспекти. Після повторення основних принципів управління судном, слухачів знайомлять з пристроєм тренажера і починають відпрацьовувати на ньому стандартні маневри судна. Подальші завдання ускладнюються впливом вітру, течії і мілководдя. Всі дії слухачів детально розбираються і оцінюються на підсумкових заняттях з кожної теми.

Паралельно з практичними заняттями розглядаються теоретичні питання планування як рейсу в цілому, так і окремих його маневрів. Даються навички розрахунку навантаження на членів екіпажу і оцінки наслідків від можливого перевтоми. Особлива увага приділяється впливу людського фактора на прийняття рішень та можливі методи нівелювання помилок.

Вимоги до слухачів

Претенденти на отримання документів про проходження курсу «Підготовка з управління складом навігаційної вахти на містку на рівні експлуатації або управління» повинні відповідати наступним вимогам:

 • бути не молодше 18 років;
 • відповідати вимогам до стану здоров’я;
 • мати відповідну освіту за спеціальністю «Судноводіння»;
 • до початку курсу пройти підготовку за курсом «Підготовка по судноводінню з використанням радіолокатора, радіолокаційна прокладка з використанням САРП», відповідно до вимог Модельного курсу 1.07;
 • пройти підготовку за чинною програмою, що відповідає Кодексу ПДНВ з поправками.