Судноводіння з використанням радіолокатора, радіолокаційної прокладки та використанням САРП (рівень експлуатації) (А-IІ / 1, А-I / 12 п. П. 4,5, BI / 12 п. П. 2-35)

радар сарп
  • Students: 12
  • Duration: 68 hours

Судноводіння з використанням радіолокатора, радіолокаційної прокладки та використанням САРП

Метою курсу є практична підготовка судноводіїв: вахтових помічників капітана, які несуть вахту на містку, до грамотної експлуатації радіолокаційних станцій (РЛС), використання інформації з РЛС для ручної прокладки курсу і застосування систем автоматичної прокладки курсу (ЗАРП).

Завдання курсу

Проходження даного курсу гарантує підготовку судноводіїв для вирішення однієї з найголовніших завдань мореплавання: точного визначення місця судна і вирішення питань розбіжності судів в море. Основою грамотної експлуатації РЛС є знання судноводіями її технічних характеристик, своєчасне обслуговування і догляд. А також розуміння можливостей обладнання в питаннях точності показань і ймовірності виникнення помилок .                                                                                                                                                 Не менш важливим питанням є набуття навичок практичного користування РЛС і ЗАРП. Наявність сучасних тренажерів дозволяє довести навички роботи з РЛС і ЗАРП до автоматизму і, крім того, виробити у судноводіїв впевненість при плаванні в умовах обмеженої видимості, узкостях і системах огорожі.

Зміст курсу

Справжній курс складений відповідно до міжнародними та українськими конвенціями, а також іншими нормативно-законодавчими актами з підготовки та дипломування моряків. Технічна частина курсу заснована на міжнародній інструкції по застосуванню РЛС і САПР в редакції 1999 р.

Підготовка судноводіїв починається з вивчення фізичних основ радіолокації і принципів роботи РЛС. Слухачі вивчають технічні можливості радіолокаційних станцій, правила догляду та обслуговування, а також техніку безпеки при роботах з високочастотним випромінюванням.

Подальше навчання націлене на правильне використання ручної радіолокаційної прокладки, визначення місця судна і розбіжності з іншими судами. Всі отримані знання закріплюються практичними заняттями на тренажерах під керівництвом досвідчених інструкторів.

Окремою темою проходить навчання роботі з системою автоматичної радіолокаційної прокладки. Після вивчення прийомів роботи з САРП слухачів навчають прийомам захоплення і супроводу цілей. Особливу увагу приділяють оцінці достовірності інформації і ступеня довіри до САРП. Судноводії повинні ні на секунду не забувати про те, що ця система лише інструмент, а вся відповідальність за безпеку судна лежить на людині.

Вимоги до слухачів

Кожен судоводитель, який претендує на отримання свідоцтва про проходження курсу «Радіолокаційна навігація – рівень експлуатації» повинен відповідати наступним вимогам:

  • бути не молодше 18 років;
  • відповідати вимогам за станом здоров’я;
  • мати відповідний диплом за спеціальністю «судноводіння» або вчитися на останньому курсі за тією ж спеціальністю;
  • мати робочий диплом вахтового помічника капітана.